Stillingsannonse:
Blir du med og løfter journalistutdanningen innen språk og reportasjesjangeren?
Søknadsfrist: 18. mai
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Vi søker to førsteamanuensiser innen journalistikk
Hos oss ved Nord universitet har vi ledig to faste stillinger ved Fakultet for Samfunnsvitenskap (FSV).
Du må ha en godkjent norsk doktorgrad i språkvitenskap, nordisk språk eller mediefag. Vi ønsker også at du har erfaring fra redaksjonelt arbeid av nyere dato, og gjerne arbeid i ulike typer medier og erfaring fra redaksjonell ledelse.
Er du interessert i reportasjejournalistikk?
Vil du undervise og veilede journaliststudenter innen reportasje-, dokumentar- og undersøkende journalistikk?
Stillingen omfatter forskning og undervisning på bachelor- og masternivå i journalistikk. Det forutsettes at den som blir ansatt tar aktivt del i arbeidet i forskningsgruppa for journalistikk og medier.
Stillingen har kontorsted på studiested Bodø, men kan også medføre arbeidsoppgaver ved Nord universitets øvrige studiesteder. Fagmiljøet ved Nord universitet er fordelt på flere steder, så det er viktig med samarbeid mellom vitenskapelig ansatte ved fakultetet uansett geografisk plassering.
Er du interessert i språk i media?
Vil du undervise og veilede journaliststudenter innen språkbruk, kommunikasjonsteori og sjangre i flermedial journalistikk?
Stillingen omfatter forskning og undervisning på bachelor- og masternivå i journalistikk. Det forutsettes at den som blir tilsatt tar aktivt del i arbeidet i forskningsgruppa for journalistikk og medier.
Stillingen har kontorsted ved studiested Bodø, men kan også medføre arbeidsoppgaver ved Nord universitets øvrige studiesteder. Fagmiljøet ved Nord universitet er fordelt på flere steder, så det er viktig med samarbeid mellom vitenskapelig ansatte ved fakultetet uansett geografisk plassering.
Søknad sendes inn via jobbnorge.no
Nylige artikler
Vinspaltist beskylder Vinmonopolet for å praktisere omtaleplikt
Jeg gruer meg skikkelig til å skrive for «de unge» igjen
Ei uke har avisa vært kontrollert av ungdommer: – Imponert
Antall KI-klager til PFU øker: – Problematisk
17 kjappe
Mest leste artikler
Slottet sendte pressemelding om Mette-Marits helse: Avviser sammenheng med Epstein-frist
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Anklaget for onani i studio: – Humor og satire er viktig, svarer kollega
Høiby-saken: Anonymiserte kvinner navngis på TikTok
Enkelte aviser har så høy vekst at man kan lure på om det mangler et komma