Stillingsannonse:

OA har ledig stilling som journalist

Søknadsfrist: 18. oktober

Om arbeidsgiver

Amedia er Norges største utgiver av redaktørstyrte medier og et ledende nordisk mediekonsern. Amedia eier Berlingske Media i Danmark og har over 150 deleide aviser og partnere i Norge, Sverige og Danmark. 
Daglig når våre 108 norske aviser mer enn to millioner lesere. Konsernet har 2.100 ansatte i Norge og omsatte i 2024 for 4 milliarder kroner.

Oppland Arbeiderblad eies av Amedia, og dekker kommunene i Vestoppland. Vi skal være tett på folk, sette dagsorden og gi folk noe å snakke om. 

Vi har nye lokaler i Gjøvik sentrum, og byr på bokvaliteter der du har både by og bygd i nærheten av kontoret. OA er regionavis med 24 ansatte, og omsatte i fjor for snaut 94 mNOK. 
 

Amedia er i flere år kåret til en av landets mest attraktive arbeidsgivere og er sertifisert som Great Place To Work. Sertifiseringen bekrefter og er et bevis på at våre medarbeidere opplever organisasjonen som et godt sted å jobbe.

Vi i Oppland Arbeiderblad er et ungt kollegium med godt humør, som ønsker oss flere kolleger. I vår redaksjon møter vi oppgaver i alle størrelser og fasonger med pågangsmot  og et godt utvalg av journalistiske verktøy i sekken. 

Hos oss kan du bidra til å utgjøre en forskjell i folks liv, og i det lokale og landsdekkende demokratiet. 

Vi ønsker oss en kollega med sterk nyhetsteft, som ser mulighetene til å stille store og aktuelle spørsmål ut fra lokale problemstillinger og situasjoner. Vi ser etter deg som er nysgjerrig på menneskene, makta og utviklingen i lokalsamfunnet. Du liker å bygge kilder, finne egne nyheter og lage journalistikk som betyr noe for folk der de bor.

Vi skal møte folk ute i våre lokalsamfunn, se verden nedenfra og opp - og bidra til at Vestoppland skal bli et enda bedre sted å leve og bo. 

Du er glad i å eksperimentere med digitale verktøy, er nysgjerrig på KI, og har gjerne snust på, eller jobbet aktivt med, datastøttet journalistikk. Du har også en forståelse for hvordan du må jobbe for å nå unge lesere. 

Det er en stor fordel om du er glad i høyt tempo, er selvstendig og liker å ha flere baller i lufta. At du har evne til å tenke tabloid og har teft for hva som fenger interessen hos leserne på oa.no, er en fordel.


Vi ser for oss at du:

  • Synes det er moro å jakte nyheter og historier i lokalsamfunnet

  • Har kunnskap og interesse for både samfunn og politikk

  • Liker å møte og snakke med mennesker, og er ikke redd for å ta kontakt med folk på sosiale arrangementer

  • Er god på foto og video

  • Har evne og lyst til å avdekke kritikkverdige forhold eller vesentlige saker med relevans for våre lesere

  • Har lyst til å lære, og har evne til å tilpasse deg til de oppgavene hvor du trengs

  • Behersker norsk språk både skriftlig og muntlig

  • Har førerkort kl. B

Vi tilbyr:

  • Gode kollegaer med høyt tempo og takhøyde

  • Flotte lokaler midt i Gjøvik by

  • Gode muligheter for faglig utvikling

  • Tilgang til en bred og moderne digital verktøykasse

  • Gode muligheter for å påvirke egen hverdag

Du vil gå inn i en turnus som innebærer kvelds- og helgejobbing

Vi ønsker et arbeidsmiljø som er åpent, mangfoldig og inkluderende, og som gir like muligheter for folk med ulik bakgrunn. 
 

For mer informasjon, ta gjerne kontakt med

Sissel Skjervum Bjerkehagen, ansvarlig redaktør/daglig leder, mobil: 90792936, e-post: sissel.bjerkehagen@amedia.no

Tor Arne Brekne, klubbleder NJ, e-post: tab@oa.no 

Søk på stillingen her

Lukk

Bygg inn artikkelen

Kopier og lim inn HTML-koden nedenfor på siden der du vil bygge inn denne artikkelen.

Tilpass innebygd innhold







Powered by Labrador CMS