Stillingsannonse:
NRK Nyheter søker journalist og produsent
Søknadsfrist: 2. november
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Du jobber opp mot direktesendingen Nyhetsmorgen, NRK Nyheters morgensending på radio og TV, og Dagsnytt, som sendes hver time gjennom døgnet.
Arbeidsoppgaver
Som journalist og produsent er du en viktig del av teamet som lager 2,5 timer direkteradio på morgenen.Du vil inngå i en turnus hvor du er med på å planlegge sendingen, og å støtte programlederne underveis. I tillegg vil du innimellom være programleder for Dagsnytt. Turnusen innebærer helg, kveld og tidlig morgen.
Kvalifikasjoner
Du liker tempo, har erfaring fra direktesendinger, sterk nyhetsteft og god oversikt over nyhetsbildet. Du tar gode etiske vurderinger. Det er en stor fordel om du kjenner til lydredigeringsprogrammet Digas. Personer med flerkulturell kompetanse og nynorskbrukere oppfordres til å søke.
Personlige egenskaper
Du liker å jobbe i et hektisk miljø med korte tidsfrister, er idérik, løsningsorientert, fleksibel og har øye for detaljer.
Vi tilbyr
Varierte arbeidshverdager, både i tempo og innhold, og et hyggelig arbeidsmiljø på Marienlyst i Oslo.Nyhetsmorgen er med på å sette dagsorden for NRK Nyheter, og vi har store ambisjoner for innholdet vi lager til publikum. Godt over en halv million mennesker får med seg vår hovedsending, Dagsnytt 0730, hver dag.
Kontaktinformasjon
Elise Hazel Asbjørnsen, Redaksjosnleder
93673480, elise.hazel.asbjornsen@nrk.no
Nylige artikler
– Hadde denne dekningen vært standard, tror jeg ikke et eneste overgrep hadde blitt anmeldt
NJ sier opp frilansavtale: – Blir lite respektert
Hvor stopper ansvaret? PFU-behandlingen vi ikke får være med på
«Å ja, her kommer jo Flåklypa Tidende»
Åpner om kjendisstatusen: – Tidvis helt forferdelig
Mest leste artikler
Åpner om kjendisstatusen: – Tidvis helt forferdelig
Det er en trojansk hest i Aftenposten-redaksjonen
Vi har mista vår unike og rause venn og kollega
Slakter Klassekampens forståelse av statistikk
Advokatfirmaer kuttet DN-avtaler: Avviser kobling til kritisk dekning