Stillingsannonse:

Dagens Næringsliv søker journalister

Søknadsfrist: 10. august

Om arbeidsgiver

Dagens Næringsliv er Norges fremste næringslivsavis. Siden 1890 har vi vært først med nyhetene om bransjene, bedriftene og menneskene som former samfunnet. Vi gir deg kunnskap, inspirasjon og grunnlag for gode valg.

Dagens Næringsliv søker journalister til breaking-gruppen, som er motoren i nyhetsrommet til DN. Vi er på jakt etter en journalist til et fulltids årsvikariat, samt tilkallingsvikarer som kan jobbe i DN ved siden av for eksempel studier.

Vi ser etter deg som:

  • Er oppdatert på nyhetsbildet
  • Har journalistisk erfaring
  • Har kompetanse og interesse for økonomi-/samfunnsstoff
  • Trives med hurtig tempo og er samarbeidsorientert

Kompetanse innen børs/finans/makroøkonomi/utenriks, breakingjournalistikk og presseetikk er en klar fordel.

Som journalist i DN jobber du med alle de store, viktige nyhetene innenfor økonomi- og samfunnsliv. Du samarbeider med spisskompetente reportere, og blir del av et dynamisk og fremoverlent miljø. Her er det store muligheter for å utvikle egen kompetanse både journalistisk og innen fagområdene DN dekker.

Turnusarbeid må påregnes.

Kvinner oppfordres til å søke.

Ikke vent til fristen med å søke, vi leser og vurderer søknadene fortløpende etterhvert som de kommer inn!

Spørsmål kan rettes til:

Reportasjeleder Breaking, Jonas Christensen, tlf. 450 31 860

Redaksjonssjef Nyhet, Peder Ottosen, tlf. 991 64 590

Klubbleder, Magnus Newth, tlf. 404 70 501

Søk på stillingen her

Lukk

Bygg inn artikkelen

Kopier og lim inn HTML-koden nedenfor på siden der du vil bygge inn denne artikkelen.

Tilpass innebygd innhold







Powered by Labrador CMS