Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Bodø Nu
Bodø Nu er en hardtsatsende og prisbelønt nettavis i Bodø. og har base i Bodø sentrum. Redaksjonelt spenner vi over alt fra større dybdereportasjer til aktuelle nyhetssaker. Vi elsker gode bilder, elegant design og innhold som engasjerer. Vår stab består av åtte medarbeidere på fulltid, i tillegg er vi knyttet opp mot en rekke frilansere.
Amedia er landets største utgiver av redaktørstyrte medier og ledende på lokal avisutvikling. Daglig når konsernets medier mer enn to millioner lesere gjennom 106 nasjonale, regionale og lokale titler. Konsernet har 2.100 ansatte og omsatte i 2022 for 4 milliarder kroner.
Amedia er sertifisert av Great Place To Work. Sertifiseringen bekrefter og er et bevis på at våre medarbeidere opplever organisasjonen som et godt sted å jobbe. Les mer om hvordan det er å jobbe i Amedia på våre karrieresider på Amedia.no og følg oss på LinkedIn.
Er du en engasjert og sulten journalist med hjerte for god lokaljournalistikk? Ønsker du å utgjøre en forskjell i folks liv gjennom det viktige samfunnsoppdraget? Da kan stillingen som journalist i Bodø Nu være noe for deg!
Bodø Nu skal være det lokale førstevalget for å finne informasjon om viktige hendelser. Vi skal sette nye temaer og spørsmål på dagsorden, vi skal synliggjøre lokalt næringsliv og samtidig ha en viktig rolle i å avdekke svakheter og kritikkverdige forhold. Avisa skal bidra til glede, lokalt engasjement og stolthet. Bodø Nu skal bidra til å skape fellesskap og samhørighet i lokalsamfunnet.
Vi ønsker å gi leserne våre mer godt innhold og jakter på deg som kan formidle de beste historiene fra lokalsamfunnet vårt. Som journalist hos oss vil du være med på å sette dagsorden gjennom utarbeiding av reportasjer og nyheter. Du vil intervjue aktuelle personer, skrive saker, ta bilder og video, og være med på å rykke ut når akutte hendelser skal dekkes.
Den vi ser etter har disse kvalifikasjonene:
Relevant høyere utdanning, f.eks. fra journalistikk, kommunikasjon eller statsvitenskap
Interesse for medieutvikling og digitalisering
Forståelse for lokalavisens betydning og særpreg
Har pågangsmot, er nysgjerrig og driver frem eget arbeid
Grunnleggende kompetanse i bilde, video og lyd
Vårt løfte til deg:
I Bodø Nu får mulighet til å dra veksler på et sterkt utviklingsmiljø med høy kompetanse i Amedias sentrale organisasjon. Med vårt samfunnsoppdrag bidrar du med å utgjøre en forskjell i folks liv og i det lokale og landsdekkende demokratiet. Ansatte i Amedia opplever en høy grad av frihet. Det er et sterkt samhold og samspill hvor vi samarbeider, lærer, heier og bryr oss om hverandre.
Du kan lese mer om hvordan det er å være ansatt i Amedia her.
Nylige artikler
– Tildelt rollen som representant for «konspirasjonsteoretikerne»
– Blir fint å få satt en sluttstrek
Når et helt fagområde blir en journalistisk hvit flekk
Hvordan dekke en redaktør som bryter alle normer?
17 kjappe
Mest leste artikler
NRK ba ansatte slutte å strømme gravferden på nettet
Oslo-redaksjon tilbyr gratis journalistikk som går i dybden – regninga tar amerikansk milliardær
Forkaster Se og Hørs anke etter Høiby-rettssaken
NRK rettet konklusjon fra covidstudie – så måtte de rette rettelsen
Journalistisk FOMO og sutring