Stillingsannonse:

Nidaros søker nyhetsjeger og frontsjef

Søknadsfrist: 18. november

Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.

Nidaros

Er Trondheims heldigitale lokalavis og et av Amedias nyeste mediehus.Vi lager avis for alle som bor og lever i Trondheim. Besøk oss på Nidaros.no. Amedia er landets største utgiver av redaktørstyrte medier og ledende på lokal avisutvikling. Daglig når konsernets medier mer enn to millioner lesere gjennom 105 nasjonale, regionale og lokale titler. Med redaksjonelle medarbeidere over hele landet sørger vi for at våre lesere blir løpende oppdatert med nyheter og annet viktig innhold. Samtidig bidrar våre selgere og annonser til å skape verdi og effekt for annonsører over hele Norge. Amedia har også en omfattende trykkeri- og distribusjonsvirksomhet. Konsernet har 2.100 ansatte og omsatte i 2021 for 4,1 milliarder kroner. Amedia er sertifisert av Great Place to Work. Sertifiseringen bekrefter og er et bevis på at våre medarbeidere opplever organisasjonen som et godt sted å jobbe. Les mer om hvordan det er å jobbe i Amedia på våre karrieresider på Amedia.no og følg oss på LinkedIn.

Vil du være med på satsingen i Norges kuleste by? Vi er lokalavisen for Trondheim og i en unik utfordrerposisjon. Vi vil vinne nyhetskampen hver eneste dag og kanskje du er den vi mangler?

Er du nyhetsjegeren vi leter etter?

Hos oss får du jobbe med alle de store og små sakene som betyr noe for folk i Trondheim. For å trives i jobben må du like å jobbe breaking og ha et sterkt ønske om å vinne nyhetskampen.

Du må ha teften for de beste lokale sakene, være idérik og trives med et høyt tempo. Du må evne å jakte frem til saker selv - spesielt om det er stille i nyhetsbildet. Du må også ha et ønske om å gjøre folk rundt deg bedre, og å bidra til et godt arbeidsmiljø.

Nidaros er lokalavisen for Trondheim. Det betyr at du som journalist må like å jobbe med et bredt spekter av nyheter, samtidig som at det er rom for ekstra fokus på enkeltområder.

Den vi leter etter vil inngå i en turnus som innebærer breaking-, morgen-, kvelds- og helgevakter.

Stillingen rapporterer til nyhetsredaktør.


Er du vår neste frontsjef?

Vi søker deg som elsker tabloide titler, høyt tempo og breakingnyheter.

Vi jakter en ny frontsjef i fast stilling. Frontsjefene våre er spydspissene på nyhetsdesken, dyrker nyhetskonkurransen i Trondheim og har et dedikert ansvar for at vi når lesertall- og salgsmålene våre hver eneste dag.

Det er en stor fordel om du har erfaring som fronter fra tidligere, eller om du har et stort ønske om å lære faget.

Du må ha forståelse for titler, bilder og stoffmiks på fronten, og du må også være stø på det etiske. Du må også ha et ønske om å gjøre folk rundt deg bedre, og å bidra til et godt arbeidsmiljø.

Som frontsjef inngår du i turnus med morgen-, kvelds- og helgevakter.

Stillingen rapporterer til nyhetsredaktør.


Hva kan vi tilby deg?

  • En spennende jobb i en av Norges fineste byer
  • Varierte arbeidsoppgaver
  • Et ungt og sosialt arbeidsmiljø
  • Vi flytter inn i helt nyoppussede lokaler i starten av 2023 - midt i Trondheim
  • En avis i med store ambisjoner og muligheter
  • Et nettverk av 900 journalister i over 80 aviser som sammen utvikler lokaljournalistikken
  • Muligheter for kompetanse- og karriereutvikling
  • Konkurransedyktig lønn

Nidaros er en del av Amedia. Les mer om hvordan det er å jobbe i et selskap i Amedia her.

Kontaktpersoner

Andreas Haakonsen, nyhetsredaktør, andreas.haakonsen@amedia.no, 99437420

Marius Dahl, klubbleder, marius.dahl@nidaros.no, 92623406

Søk på stillingen her

Lukk

Bygg inn artikkelen

Kopier og lim inn HTML-koden nedenfor på siden der du vil bygge inn denne artikkelen.

Tilpass innebygd innhold







Powered by Labrador CMS