Stillingsannonse:
Nationen søker sjefredaktør og administrerende direktør
Søknadsfrist: 04. februar
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
I over 100 år har Nationen vært opptatt av bosetting i hele landet. Nå søker distriktenes næringsavis ny sjefredaktør og administrerende direktør som skal være toneangivende i utviklingen av avisen. Nationen satser videre for å fortsette den digitale veksten og sette dagsorden med journalistikken vår.
Nationen ønsker seg en tydelig redaksjonell leder med ekte engasjement for de verdier Nationen står for, og som har digital kunnskap og ambisjoner. Du har pågangsmot, er offensiv, samarbeidsorientert og flink til å lede mennesker.
Den nye redaktøren må være sterkt forankret i journalistikken og samtidig kunne lede arbeidet med å utvikle nye digitale tilbud til avisens målgrupper.
Du har solid ledererfaring som redaktør, kan håndtere krevende journalistiske prosjekter og har et sterkt samfunnsengasjement. Som leder er du inkluderende og genuint opptatt av at Nationen skal lykkes som team.
Kontaktpersoner
Høres dette spennende ut er du velkommen til å kontakte Visindi ved:
Mads Yngve Storvik, 900 45 079
Mona Wille, 402 15 106
Nylige artikler
Eier vil gjøre Ren Mat til reklame
Sjuande generasjon i redaktørstolen
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
17 kjappe
De som nekter å la bøllene vinne
Mest leste artikler
TV 2 endret aldersgrense på Forræder-episode
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon