Stillingsannonse:
Vil du skrive for et av tiårets største norske mediesuksesser?
Søknadsfrist: 12. februar
Denne artikkelen er over fem år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Aftenposten Junior er en av landets viktigste nyhetskilder for barn og unge. Vår redaksjon leverer innhold til nett, papir og lyd. Aftenposten Junior skal forklare våre unge brukere de viktigste nyhetene i verden og i Norge. Vi leter også frem gode nyheter fra norske barns hverdag.
Vi søker en dyktig journalist som har teft for nyheter, sans for de gode historiene, og evne til å formidle komplekse saker på en enkel og lettfattelig måte.
Som journalist i Aftenposten Junior må du ha solid redaksjonell erfaring, svært godt språk, høy arbeidskapasitet, etisk bevissthet og evne til selvstendig jobbing.
Her er noe av det journalister sier om å jobbe i Aftenposten Junior:
«Generasjon Z har visstnok et oppmerksomhetsvindu på åtte sekunder. I Junior har jeg jobbet med å skjerpe budskapet, spisse titlene og tenke på visuelle løsninger helt fra starten. Morsomt og utfordrende!»
«Aldri tidligere har jeg fått så grundige tilbakemeldinger på språk, kildevalg og oppbygning. Jeg lærte enormt masse.»
«I Junior drilles du i å bryte ned nyhetssaker til det de egentlig handler om – kort, enkelt og forståelig. Det er en kjempegod øvelse, både for en selv og for dem man intervjuer. »
Søknadsfrist 12. Februar 2021.
Spørsmål kan rettes til
- Redaktør Mari Midtstigen, 917 37 871, mari@aftenposten.no
- Leder av redaksjonsklubben, KristjanMolstad
kristjan.molstad@aftenposten.no, 415 67 357, kan også kontaktes.
Nylige artikler
Eier vil gjøre Ren Mat til reklame
Sjuande generasjon i redaktørstolen
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
17 kjappe
De som nekter å la bøllene vinne
Mest leste artikler
TV 2 endret aldersgrense på Forræder-episode
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon