Stillingsannonse:
Sprek, ekspanderende og framoverlent lokal nettavis søker nok en journalist
Søknadsfrist: 3. april
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
iLevanger skal styrke nyhetsdekningen og trenger et ekstra sett med årvåkne og kritiske øyne.
Vi søker en journalist som kan komplettere dagens fantastiske lille redaksjon. Da må du være åpen, selvgående, gjerne morsom – eller i det minste vite å le av andres vitser, glad i kaffe og livlige diskusjoner, engasjert i drivkreftene i mindre lokalsamfunn, kjenne gangen i samfunnsinstitusjonene, sulten på spennende historier og god konkurranse.
Dokumentert journalistisk erfaring er et krav.
Lokalkunnskap og nettverk fra Levanger og omegn er en vesentlig fordel. Alternative kompetanser til dette er også interessant. Du må ha blikk for, og evne til, å ta gode bilder.
Det stilles høye krav til produksjon, så hastighet, selvstendighet, IT-ferdigheter og gode arbeidsrutiner er et must.
Førerkort og bil er en selvfølgelighet i en stor kommune så godt som uten kollektive alternativer.
Nyheter skjer hele døgnet, så du må påregne noe arbeid både på kveld og i helg. iLevanger har per i dag ingen turnus, men det vil bli vurdert en kveldsturnus i løpet av 2022.
Nettavisen iLevanger gikk på lufta første gang 2. desember 2020. Ett år senere har rundt 2.100 personer tegnet abonnement, men vi har enda sterkere ambisjoner – og skal nå ut til enda flere i løpet av 2022.
iLevanger er en ren nettavis som dekker det som skjer av både nyheter og hendelser i Levanger kommune, samt løfter fram hverdagsheltene og ildsjelene som holder hjulene i gang. Avisa skal følge nyhetene og drive kritisk journalistikk, men også bidra til å styrke kunnskap, identitet og engasjement i kommunen.
Redaksjonen består i dag av redaktør, to journalister og et knippe frilansere. Vi utveksler også stoff med Trønder-Avisa og Amedia, og samarbeider om best mulig nyhetsdekning av regionen.
iLevanger er eid av Trønder-Avisa, og samarbeider i Amedia-systemet. Er du kjent med Amedia-verktøyene er det derfor en fordel.
Spørsmål om stillingen kan rettes til ansvarlig redaktør Gaute Ulvik Haugan,
tlf 98 25 21 84.
Nylige artikler
Eier vil gjøre Ren Mat til reklame
Sjuande generasjon i redaktørstolen
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
17 kjappe
De som nekter å la bøllene vinne
Mest leste artikler
TV 2 endret aldersgrense på Forræder-episode
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon