Stillingsannonse:

Reportasjeleder i Norsk Ukeblad

Søknadsfrist: 2. mars

Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.

Story House Egmont

Story House Egmont utgir blader, magasiner, tegneserier, bøker og digitale tjenester til voksne, barn og unge. Vi er også medeier i flere suksessfulle selskaper innen e-handel og marketing services. Vårt motto We bring stories to life – har sterke publisistiske verdier. Vi lager godt innhold og journalistikk i verdensklasse, og utvikler attraktive forbrukerfellesskap og merkevarer. Story House er en del av Egmont, et av Nordens ledende mediekonsern. Egmont står bak TV 2, Nordisk Film, Cappelen Damm, samt Lindhardt og Ringhof i Danmark. Egmont er en stiftelse der hele overskuddet går til utvikling av våre selskaper, samt å hjelpe utsatte barn og unge, og støtte filmtalenter.

Er du en leder, eller har du en lederspire i deg og ønsker å få andre til å skinne? Da bør du ta en titt her!

Som reportasjeleder hos oss vil du bli en del av en stor redaksjon på 12 medarbeidere, som hele tiden strekker seg etter å bli bedre. Hos oss vil du få engasjerte og ambisiøse kollegaer som brenner for merkevaren, og som er opptatt av at vi sammen skal ha det gøy på jobb! Neste år fyller også Norsk Ukeblad 90 år, så du kan bare begynne å glede deg til en stor bursdagsfeiring. Har du noen gode ideer til bursdagsbarnet eller tanker om hvordan merkevaren kan bli enda mer synlig i årene som kommer? Redaksjonen holder til i Story House Egmonts lyse og moderne lokaler i Nydalen, med nærhet til kollektivtransport. Men vi jobber også litt fra hjemmekontoret.

Vi søker deg som er en racer på å formidle sterke historier som treffer midt i hjertet. Som reportasjeleder i Norsk Ukeblad vil du løfte alle de gode sakene slik at de skinner litt ekstra. Det innebærer at du skal bestille, kvalitetssikre og bearbeide innhold fra frilansere og fast ansatte. Du skal også til enhver tid holde deg oppdatert på innsikt om Norsk Ukeblads målgruppe, og samarbeide tett med andre innholdsansvarlige og frilansere om produksjon av innhold. Alt dette er like viktig for at vi i Norsk Ukeblad skal fortsette å være best på de sterke historiene!

Her kan du lese noen av historiene vi har hatt på trykk i Norsk Ukeblad.



Vi ønsker deg som:

  • Liker å jobbe i team og har gode samarbeidsevner•Er initiativrik, engasjert og motiveres av å levere gode resultater
  • Har evnen til å finne og formidle de beste historiene
  • Er god til å kommunisere og coache andre
  • Synes det er gøy å jobbe med både tekst og bilder, og har et godt visuelt blikk
  • Er utdannet journalist og/eller har bred redaksjonell kompetanse
  • Kjenner pressens etiske normer og regler i Vær Varsom-plakaten

Personlige egenskaper:

  • Du er en som liker å ha mange baller i luften samtidig
  • Du er alltid nysgjerrig og åpen for å tenke nytt
  • Du er konstruktiv og positiv
  • Du har et sterkt ønske om å få andre til å blomstre
  • Du har overskudd og energiTror du dette er jobben for deg?


Vi gleder oss til å høre fra deg.
Søknader vurderes fortløpende, så det er ingen grunn til å vente til siste frist.
For spørsmål til tillitsvalgt (Norsk Journalistlag), kontakt Harald Grevskott, telefon: 901 12 725

Hvis du har spørsmål vedrørende stillingen er du velkommen til å kontakte: Teamleder/redaktør, Trine Rasmussen, 920 55 648.

Søknadsfristen er 02.03.2022.

Søk på stillingen her

Lukk

Bygg inn artikkelen

Kopier og lim inn HTML-koden nedenfor på siden der du vil bygge inn denne artikkelen.

Tilpass innebygd innhold







Powered by Labrador CMS