Stillingsannonse:
Aftenposten søker kreative hoder til desken
Søknadsfrist: 28. oktober
Denne artikkelen er over seks år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Vi søker medarbeidere til faste stillinger på desken, i hjertet av avishuset Aftenposten.
Hovedoppgaven er å redigere papiravisen slik at den utnytter sine styrker i en ny medievirkelighet. Samtidig forstår du digital fortellerteknikk og digitale verktøy.
Din styrke er visuell presentasjon. Du vet å stille krav til innhold, har en grunnleggende journalistisk forståelse og er stø i språk. Du arbeider raskt og nøyaktig innenfor stramme tidsfrister.
Desken designer og ferdigstiller alle typer sider i papiravisen. Det omfatter redigering av tekst, tilpasning av bilder, grafisk utforming og kvalitetssikring av innhold. Sentrale verktøy er Indesign og Photoshop.
Pr. nå er stillingene knyttet til produksjon av papiravisen, men både desken og avishuset er i rask utvikling. Vi ser særlig etter kreative personer som kan løfte presentasjonen og bidra til å drive frem utviklingen også på Aftenpostens digitale flater.
Det venter deg utfordrende arbeidsoppgaver og gode muligheter for faglig og personlig utvikling. Du blir med i et kreativt miljø, tett på featuredesken, digitale utviklere, grafikk-medarbeidere, fotografer og avisens kreative leder.
Du vil også samarbeide med noen av landets ledende journalister og historiefortellere.
Gode samarbeidsevner og interesse for læring og utvikling er en forutsetning.
Stillingene inngår i deskens treukersturnus, med kvelds- og helgearbeid og én friuke. Aftenposten holder til i lyse og moderne lokaler midt i Oslo sentrum.
Kvinner oppfordres til å søke.
Vil du vite mer, kan du kontakte:
leder for Publisering, Gunnar Johnsen (gunnar.johnsen@aftenposten.no),
redaksjonssjef Jostein Ihlebæk (jostein.ihlebek@aftenposten.no),
klubbleder Gunnar Kagge, redaksjonsklubben (gunnar.kagge@aftenposten.no),
klubbleder Per Olav Andersen, Aftenpostens grafiske klubb (per.olav.andersen@aftenposten.no)
Nylige artikler
Eier vil gjøre Ren Mat til reklame
Sjuande generasjon i redaktørstolen
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
17 kjappe
De som nekter å la bøllene vinne
Mest leste artikler
TV 2 endret aldersgrense på Forræder-episode
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon