Stillingsannonse:
ABC Nyheter søker etter sommervikar
Søknadsfrist: 1. april
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
I ABC Nyheter vil du få mye ansvar veldig raskt. I jobben inngår alt fra klipping og utarbeidelse av egne reportasjer til styring av frontene i en av Norges største aviser, og Norges definitivt mest effektive riksavis.
Vi søker etter en medarbeider som er samfunnsengasjerte, målrettet og som får ting gjort – som er dyktig til å deske, kjapp til å skrive, trygg på presseetikken og ikke redd for å spørre.
I det daglige arbeidet styrer vi etter nyhetskriterier og definerte trafikkmål, live dashboards, titteltesting og SEO. Vi publiserer og desker i «Dr Publish» og «Dr Edition», og bruker måleverktøyene Parse.ly og Kilkaya.
Som frontredigerer og journalist i ABC Nyheter er det viktig at du er selvstendig, at du er en medarbeider som tar ansvar og at du lar deg inspirere av lesetallsmål.
Erfaring fra lignende jobber vil bli vektlagt, men manglende deskbakgrunn kan kompenseres med annen dokumentert kompetanse, og opplæring vil bli gitt.
Vi kan tilby godt arbeidsmiljø og konkurransedyktige betingelser.
Søknadsfrist : 1. april
Kontaktinformasjon
For nærmere informasjon, ta kontakt med:
David Stenerud, redaktør, 934 44 298
Sigurd Nordmo, redaksjonsklubbens representant, 482 40 862
Nylige artikler
Eier vil gjøre Ren Mat til reklame
Sjuande generasjon i redaktørstolen
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
17 kjappe
De som nekter å la bøllene vinne
Mest leste artikler
TV 2 endret aldersgrense på Forræder-episode
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Når mainstream media fremmer konspirasjonsteorier
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon